Vytisknout tuto stránku
Z rozhledny Alpenblick budete mít pahorkatý Mühlviertel i Alpy jako na dlani. Z rozhledny Alpenblick budete mít pahorkatý Mühlviertel i Alpy jako na dlani.

Rozhledna Alpenblick

TIP na výlet

JEDINEČNÉ VÝHLEDY NA MÜHLIVIERTEL I ALPY!
Na jižním svahu hory Sulzberg u šumavského hřbetu se v nadmořské výšce 1000 m majestátně tyčí rozhledna Alpenblick (Výhlídka na Alpy) vysoká 33 m včetně zastřešení.
Byla postavena firmou Brüder Resch výhradně z místních jedlí a přestavuje mistrovský výkon moderní dřevěné architektury.

Z vyhlídkové platformy vzdálené jen 4 km od hraničního přechodu Zadní Zvonková – Schöneben si ve výšce 27 m užijete nádherný výhled do okolí na všechny světové strany: směrem na jih do hlubokého údolí řeky Grosse Mühl, šumavský masiv a dále až do nedalekého Bavorska; při příznivém počasí a dobré viditelnosti se Vám na obzoru rozprostře rozsáhlý alpský masiv s dominujícím vrcholem Dachstein. Rozhledna je snadno dosažitelná pěšky, na kole i autem (bezplatné parkování).

OTEVÍRACÍ DOBA
Výstup na rozhlednu je možný od května do října (v závislosti na počasí). Vstupenku a bližší informace o rozhled-ně obdržíte na recepci Böhmerwald-areny v obci Schöneben (Waldkompetenzzentrum) v obci Schöneben (denně 10.00 - 17.00) nebo po vhození mince v hodnotě 2 € přímo u rozhledny.

KONTAKT

Obecní úřad Ulrichsberg
Markt 20
A-4161 Ulrichsberg
Tel. +43 (0)7288/7031-13
Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Web: www.ulrichsberg.at 

Kde nás najdete | Rozhledna Alpenblick

Z adresy::